Na een kort nachtje en een heerlijk ontbijtbuffet verlaten we om 8.30 Hotel Prince de Paris. Een hotel waar binnen nog gerookt wordt😂.
Koffers in de bus met een apart overnachtingstasje. Waar we vanavond gaan slapen kan de bus niet komen.
We rijden naar de wereldberoemde moskee 'Grande Mosquee Hassan 2'. Voordat we aan de rondleiding beginnen moeten onze schoenen in zakjes gedaan worden. Wat een imposant gebouw ook van binnen. De toiletten....? Op zijn Frans😜 We gaan weer verder.
Het verkeer rijdt kriskras door elkaar en daar tussendoor scootertjes. Berijders met pet op en helm aan het stuur. Opvallend is dat ook in de drukke, smalle straatjes bomen staan.
Deze stad heeft ruim 5 miljoen inwoners. Als we de stad verlaten rijden we over brede 3 baans tolwegen richting Rabat. Aan de linkerkant blijven we de zee zien. Ook hier af en toe sloppenwijken. De huidige koning zet zich enorm in om die op te ruimen. De bevolking werkt hier ook hard aan mee.
Na de lunchstop gaan we weer op route het binnenland in. De weg is hobbelig. Op de karren sporen naast de weg zien we geregeld krakkemikkige karretjes met een ezeltje ervoor. Het bestaat dus echt🤔
We verbazen ons ook over de enorme aantallen ibissen en ooievaars. Geen alledaagse vogels.
De route naar het Rifgebergte is schitterend. Veel Nederlandse Marrokanen komen uit dit gebied.
Na een lange, prachtige rit met 2 koffiestops komen we aan in het idyllische plaatsje Chefchaouen. Aan de voet van het Rifgebergte is dit het mooiste bergstadje van het land. Onze gids Achmed leidt ons rond en wij proberen hem te verstaan😉. Wat een bijzondere plek. Ons hotel ligt midden in dit stadje. We hebben geen koffers want de bus kan hier nooit komen. Hier wacht ons een prachtige kamer én een diner.
Geschreven door Marjanvakantie