Dag 10........zonsondergang

Portugal, Monchique

Voor vanmiddag hebben we een excursie gereserveerd naar het Monchique gebergte met een 4wheel drive. Vanochtend lekker op het dak bij het zwembad doorgebracht daarna wat boodschappen gedaan.
We blijven nog even in het appartement tuttelen voordat we naar de opstapplaats lopen. De lucht betrekt en we zien dikke grijze wolken. Het strand loopt leeg dus.... 🤔🤔. De jeep is behoorlijk verlaat en we komen tussen allemaal Fransen te zitten. Met een flinke vaart crosst Said de chauffeur over binnenweggetjes naar de verzamelplek in Silves. Daar staat een grote groep Engelsen bij de leider van de excursie. Hij vertelt hoe de gang van zaken wordt. Veel gelach en we proberen er een touw aan vast te knopen.
We gaan weer terug naar "onze" jeep en chauffeur. Ik ga voorin met een reistabletje 😉.
De eerste stop is bij één van de vele sinaasappelboomgaarden. Er is uitleg over de speciale manier van plukken en iedereen mag ook plukken en eten. Ik stop "mijn" sinaasappel in mijn tas. We vervolgen onze weg naar het kleine dorpje Alferce waar slechts 67 mensen wonen maar wel een mooi zwembad heeft en een keurig openbaar toilet! Dit dorp is puur Portugees volgens Said.
We volgen de Odelouca rivier met zijn vele stuwdammen. Odelouca betekent "gek mens". Er hangt een heel verhaal om deze naamgeving. Er wordt even gestopt voor een fotomoment. We gaan verder de bushbush in tot we boven op een fantastisch uitzichtpunt komen. De zee is goed te zien in de verte maar de zon zit nog achter wolken. Uit de jeeps komen koelboxen, glaasjes worden uitgedeeld en we krijgen lekkere bubbels. En er wordt flink bijgeschonken. Nu wordt het wachten op de ondergaande zon en het wordt een fantastisch gebeuren tot het allerlaatste moment.
Het slot van deze excursie is een typisch Portugees diner. Supergoed verzorgd allemaal!
Het is ondertussen tegen 23.00 uur wanneer we de terugtocht aanvaarden. Wij zijn als laatsten opgestapt in Armacao vanmiddag dus gaan we ook als laatsten eruit. Een hele tocht via Albufeira by night.... ook de beroemde Strip gezien. Hier zijn volgens Said ook erg veel Hollandse feestbeesten.
Op de terugweg gezellig met Said zitten praten. Een mooi mens! We laten hem niet tot ons hotel rijden want we kunnen het laatste stukje best lopen.
In ons hotel nog even een restje witte wijn opgemaakt en nagepraat. Morgen weer op tijd op.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat doen jullie ontzettende leuke dingen Marion en Marjan, super. Zo zien jullie héél veel van de omgeving. In Albufeira hebben wij ook veel Nederlandse kroegen gezien. Zelfs één met de tekst: Zolang het gezellig is blijven we open 🙄🤣😂🤣😂 🥰💋💋

Diny 2019-09-14 11:17:10

Weer zo'n mooie dag vol belevenissen en mooie foto's👍🏻👍🏻👍🏻🥂groetjes L en H

Lies 2019-09-14 19:28:39
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.