Hallo allemaal,
We hadden een prima reis gisteren. Ruim op tijd waren we in Kiel. Vlak voor aankomst belde Frank nog op om ons een goede vakantie te wensen. Zo lief en attent.
Het wachten om aan boord te mogen kon beginnen. Onze boot, de Color line lag al klaar. Wat een enorme reus zeg. Maar liefst 15 verdiepingen. Hij past niet in één keer op de foto.
Eenmaal aan boord vinden we al snel onze hut op de 10de verdieping. Erg mooi met een dubbel bed en een goede badkamer. Klein maar fijn. We installeren ons en zoeken dan een plekje op het dek op de 12de verdieping. Hebben lekker een paar uur op ligbedden liggen lezen in de zon.
Marianne appte ook nog toen we weer op de kamer waren. Lief hoor al die belangstelling!
Om 20.00 uur hebben we heerlijk gedineerd in buffetvorm. Het was echt goed en lekker. Vooral het toetjes buffet😋😘👌
Terug in onze hut nog even gelezen maar al snel vielen de ogen dicht. Het was een lange dag.
Vanmorgen wakker van de wekker om 6.30 uur. Redelijk goed geslapen maar had nog graag even willen blijven liggen. Om 7.00 uur gaan we lekker ontbijten. Weer in buffetvorm en uitermate goed verzorgd. Het ontbrak ons aan niets. Uitgebreid getafeld. Daarna even een rondje gemaakt over ons enorme cruiseschip 🚢. Er zaten zelfs al mensen in het casino. Vast verslaafden, wie zit er anders zo vroeg al te gokken.
Om 9.45 uur werd er omgeroepen dat we naar het autodek konden gaan en om 10.00 reden we van boord.
Nu even bijkomen in onze piepkleine hotelkamer, en dan gaan we Oslo zo maar eens onveilig maken.
Het weer ziet er niet geweldig uit toch op pad. Steken over naar het gebouw van de Noorweegse Opera en het ballet. Binnen worden allerlei rondleidingen gegeven maar dat zijn grote groepen. Wij beklimmen met velen het marmeren dak en hebben een schitterend uitzicht over de stad en de haven/zee.
Weer beneden bewonderen we een heel groot beeld van een vrouw die uitkijkt over de haven. We gaan op zoek naar de Kunsthal maar dat kunnen we even niet zo snel vinden. Inmiddels regent het en komen de paraplu’s uit de rugzak ( lees dat Nederland stralend weer heeft)😂
Even een time out op de kamer en wat administratie bijwerken. Hopelijk kunnen we later genieten zonder plu.
Hebben wel het idee dat we al heel lang weg zijn.
Als het droog is gaan we op zoek naar de plek waarvandaan we een fietstocht maken op donderdag. Best nog een aardig stuk lopen. We hebben mazzel dat er nog iemand is om onze vragen te beantwoorden. We zijn helaas de laatste dag van ons verblijf in Oslo in de middag ingepland. Volgens de man is dat gunstig want dan is het zonnig. Hoe was het ook al weer met voor en nadelen?
We lopen terug naar de stad waar het erg druk is. Helaas zijn we net te laat voor een mooie kerk. Opvallend is het dat er op straat veel gebedeld wordt. Heel triest.
Ook het kasteel is wat te ver voor onze vermoeide benen. We zoeken het hotel weer op.
Rustig bijkomen en wat lezen.
Tot een volgende keer.
Geschreven door Loes.en.Hetty.op.pad