Met een hele stoet varen we Zwolle uit. De ene helft vaart richting Hasselt de andere richting IJssel, zoals wij. In de sluis komen we een paar oude bekenden tegen vanuit de Scheldeschouwtijd. We praten even over de boten bij met elkaar. Ze gaan via het Revediep naar de Randmeren. Wij naar Kampen.
In Kampen ligt het aardig vol. We meren af aan de kopsteiger in de Nieuwe Buitenhaven. Voor ons een bekende plekš. Rond 12.30 liggen we vast.
We melden ons aan bij AanUitnet. Dat is tegenwoordig erg makkelijk. Je ziet meteen of de plek waar je ligt vrij is.
Daarna wandelen we Kampen in. Zo druk als het in de haven is, zo rustig is het in de stad. Na een rondje wandelen hebben we ondertussen een afspraak gemaakt met een oud-collega en een restaurant gereserveerd voor vanavond. Ook dat is zo gedaan. We komen nog langs het kleinste huisje. Daarin werd vroeger gewoond door een gezin met 3 kinderen. Nu betaal je voor zoveel ruimte in Amsterdam misschien wel 800 euro huurš
per maand. Het huisje is nog origineel ingericht en wordt niet meer echt bewoond.
De Kamper Kogge ligt afgemeerd aan zijn steiger. Toch altijd een apart ding.
Geschreven door Delicious