Dag op de snelweg met een mooi toetje

Griekenland, Veroia

Vanochtend bij zonsopkomst vertrokken. Gisteravond besloten dat ik op de snelweg zou gaan rijden totdat ik eraf gehaald zou worden. De politie kwam regelmatig langs maar zoals de mensen me vertelden hadden die er weinig problemen mee dat ik op de vluchtstrook reed.

Kilometers vlogen voorbij, het ging hooguit 100 meter omhoog en dan weer vlak of omlaag. Na 100 kilometer was het nog maar 2 uur en dacht ik met 35 kilometer op mijn bestemming aan te komen. Daar was vlak voor een toltunnel een wegwerker die me zei om te draaien naar de afslag 1 kilometer terug, bij de toltunnel zouden ze me zeker op de bon slingeren.....

Goed dan maar terug en over de berg, de wegwerker zei me dat het 12 kilometer klimmen was en dan dalen. Hij had gelijk, de 12 kilometer waren zwaar en dat duurde ongeveer 2 uur maar het wad het waard. Wat een heerlijke afdaling weer!

Toen het weer vlak werd was het ongeveer half 5, tijd om een overnachtingsplek te vinden. Rechts naast de weg stond een restaurant met groot grasveld, vragen of ik daar mag slapen als ik bij ze kom eten.

Het restaurant bleek gesloten, de zoon van de eigenaar Bill (22 jaar) woont alleen in dit verlaten pand en liet me hier mijn tent opzetten. Hij vertelde me een aangrijpend verhaal over de tragiek van de normale Griek. Er is geen werk, alles gaat hier failliet en hij zoekt naar een mogelijkheid om Griekenland te verlaten.

Moeilijk om zo te praten met hem als ik juist 2 jaar voor mijn plezier de wereld rondga. Toch vind hij het ontzettend leuk dat ik langskom en een avond met hem kan samen zijn. Hij heeft lekker gekookt, ik heb het gevoel dat ik op een camping ben maar dan een stuk luxer dan een officiële camping. Zijn vader kwam even langs en speelt muziek op een Grieks banjo achtig (kan niet verstaan hoe het heet) muziekinstrument.

We gaan nog even een film kijken en vooral praten over de verschillende culturen die ik ben tegen gekomen op weg. Hij is nooit buiten Griekenland geweest en is erg benieuwd naar mijn ervaringen.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk om te lezen hoe gastvrij iedereen is! Ondanks de situatie waarin mensen zitten. Blijf je reis volgen, geniet en succes!

Monica 2015-08-20 19:28:34

Ha Sjoerd, Je kent me niet, maar ik je vader wel. Zowel de verhalen als de foto's worden steeds mooier! Wat gaaf om zo op de bonnefooi mensen te ontmoeten en van hun gastvrijheid te genieten. Veel succes!

Roy Lansink 2015-08-20 19:30:22

Mooi verhaal weer, en ook mooi om te volgen hoe het landschap steeds aan het veranderen is. Vanaf nu allemaal foto's van landen waar ik nog nooit geweest ben.

Anouk 2015-08-20 20:50:56

Wauw, wat ben je al ver! Even zelf op vakantie geweest en was erg benieuwd waar je gebleven was, maar dit is verrassend! Wat een mooie ontmoetingen heb jij zeg! Dit zegt ook wel wat over je eigen manier van omgaan met mensen, super!! Reis lekker verder, ben benieuwd wat er nu weer op je pad komt :)

Lianne 2015-08-21 07:51:33

Hallo Sjoerd Het is goed te lezen dat er op deze aardkloot ook nog mensen wonen die vriendelijk en gastvrij zijn.En dat brengt weer goed eten op je bordje en dat moet toch ook een goed gevoel geven.Groetjes Bertus

Bertus de Wals 2015-08-21 08:38:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.