Wat hebben we al een eind gereden. Amerikanen kijken ons glazig aan als we vertellen wat we al gedaan hebben in ruim een week. En terecht :)
Gisteren kwamen we door wat parken. The Blue Ridge Parkway , Cherokee National Forest, Pisgah National Forest en uiteindelijk the Great Smoky Mountains.
Dat is waar we nu zitten. Gatlinburg is een soort ultra-vermaak dorpje aan de voet van het nationale park. Pretparken, achtbanen, talloze restaurants, alles is hier te vinden. En wij doen dat vanuit de luxe van een mooi hotel. We hebben de meest luxe kamer met een bubbelbad en open haard, balkon rondom de kamer. We klagen niet en slapen hier graag de komende dagen. Even weer op adem komen.
Had ik al verteld dat we weer een beer hebben gezien? Twee zelfs en dit keer met jongen. Daar hebben we zelfs bewijs van, want moeders bleef rustig staan eten terwijl wij toekeken. Je zou bijna zo'n babybeertje in je tas stoppen. Zo klein en pluizig.
We zitten in Hillbilly country. Dat is een apart soort Amerika. Bijzondere mensen, echte paradijsvogels. Winkeltjes die alles verkopen wat je nodig kunt hebben in de bergen.
Google verteld mij: 1. Hill-Bil-Ly: an unsophisticated country person, associated originally with the remote regions of the Appalachians.
Hier is geen woord aan gelogen.
Ze maken hier Moonshine (illegale alcohol) en rijden in trucks die bij ons nooit door een APK komen. Vreemd genoeg hebben heel veel huizen hier meerdere auto's op het erf staan. En dan echt roestige bakken.
Ze wonen vaak in stacaravans, piepkleine huisjes of trailers. Geen grote rijkdom, maar wel allemaal het gras gemaaid. Amerikanen en gras 🙄.
Ook zijn ze zijn best vriendelijk. Zwaaien als je langs rijdt. Het oogt wel allemaal wat oppervlakkig hier. Iedereen vraagt hoe het met je gaat, maar een antwoord verwachten ze niet. Als Nederlander zou ik hier erg moeten wennen zou ik hier wonen.
Robbert is na het ontbijt nog even gaan liggen en ik zit midden in de kamer in het bubbelbad. Vakantie ten top en wat ontspanning is hard nodig na zoveel dagen in de auto zitten. Het wordt vandaag 28 graden en de luchtvochtigheid is 200%. Lekker hoor 🥵
Tot morgen!
Geschreven door Rjusa.op.avontuur