Weetjes over Servie

Servië, Niš

Boven de Donau is het ECHT anders.
.weet je nog dat ik vertelde over noord meer Duits/hongaars gericht en onder de Donau meer Turks/Grieks gericht.
.de porties eten zijn het Noorden veel groter en de bediening zeer vriendelijk
.de muziek is onder de Donau meer grieks
.onderweg meer gezellige tentjes boven de Donau
.Onder de Donau veel vluchtelingen die in een park zitten de hele dag
.uit eten is onder de Donau iets hoger
.onder de Donau spreken ze zeer goed Engels

Wij zitten onder de Donau eerst bij Kraljevo(1nacht) in een hotel. Het ligt prachtig tussen de bergen en hebben daar bij een eettentje gegeten hoog op een hotelgebouw. We keken over het hele gebied uit. Prachtig mooi en een lekker windje. Want hier is het maar liefst 33 graden.

De volgende dag naar Nis via leuke bergweggetjes. Omdat we de weg niet kennen rijden we gemiddeld 75km waar je 80 mag. Een haarspeldbocht nemen met 65km. is al een hele toer laat staat met 80. Na 15min. rijden gaan we even aan de kant om de file die achter ons rijd voorbij te laten. Ze rijden keihard hier.

Ook leuk is dat als we op een terrasje gaan zitten in een kleiner dorpje of een tentje een beetje achteraf, dat ze dan de mooie Serviese muziek uitzetten en een Engelse popzender aan zetten. We hebben het al 4 keer meegemaakt. De Serviers willen het ons graag naar de zin maken.

In Nis zitten we in zuidelijk Servie aan een brede rivier. Ik vind het prachtig. En ik wil zo graag zwemmen in natuurwater omdat ik dat met Liesbeth, mijn vriendin uit Onna, al vanaf half april doe. Ik mis het. Maar de Donau is vies of heeft een hoge stenen muur waardoor je er niet bij kan komen of stroomt te hard. Ja ik kan er wel in maar dan moet Ralph mij eruit trekken. Ik weet niet of dat lukt.. haha

Na 2 dagen Nis, met de mooie plekjes en restaurantjes vetrekken we naar Negotin. Een plek aan de Donau.....in het ZO van Servie aan de donau en Roemeense grens. Ik vertel je er gauw meer over

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Tja, je kunt niet alles hebben, hier is het trouwens op het moment tamelijk fris. Al zal het natuurwater toch wel redelijk op temperatuur blijven. Nog even en je zwemt hier weer. Geniet er nog maar even van.

liesbeth 2019-07-09 00:35:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.