Even over 6 uur s'morgens door sluis 13! Niet geschoren of gedoucht en geen eieren. Dat was het ergste!! We beginnen ons wat zorgen te maken over de accusituatie.
De capaciteit lijkt wat sneller af te nemen dat anders. De opbrengst van de zon is ook zeer matig. De zon wordt afgeschermd door de bomen langs het kanaal.
Even met Jan gebeld wat te doen als de accu's zichzelf uitschakelen. Met zijn goede adviezen zijn we uiteindelijk in Wessem aangekomen. Belangrijkste advies was langzaam varen.
Vlak voor Wessem heb je sluis van Panheel. Echte imposant een verval van meer dan 10 meter. Je landvasten zijn snel te kort dus je moet tijdig er een aantal aan elkaar knopen. Of tijdig overpakken op een lager gelegen bolder. Het team Hans en Rob hebben het aardig onder de knie. Door het voorraam voor een lijn an de punt en door het zijraam voor aan de middenbolder komen we zonder moeite elke sluis door. Ook die van Panheel.
In Wessem te boot laten kalibreren op advies van Jan en tevens de zonneboeken uitgelegd. We kijken wel wanneer we verder kunnen. De sluis in het Julianakanaal si defect dus Thijs kan morgen niet door.
Geschreven door Co2-zero