Sainte Marie aux Mines- Vogezen

Frankrijk, Sainte-Marie-aux-Mines

Zondag alweer, zoals we hebben bedacht wordt dit een rustdag. We kunnen boodschappen doen in Gerardmer, daar is de SuperU op zondag open. Het is maar 45 minuten rijden, dus goed te doen. De ritten blijven prachtig hier. Halverwege zien we een servicepunt voor campers, in Fraize. Dat komt mooi uit. Kunnen we water vullen en de wc cassette legen. Douchen in de camper kost niet veel maar wel wat water. In Gerardmer lopen we op ons gemakje door de SuperU. De camper staat op een goed parkeerplekje, dus alle tijd. Die supermarkten hier hebben echt van alles, zowel food als non-food. We kopen wat we nodig hebben- en natuurlijk ook meer, zo gaat dat op vakantie:-).
Om 12.24 uur rekenen we af en gaan we met de kar naar de camper om alles weer een plekje te geven in de koelkast en in de kastjes. Natuurlijk lukt dat ook wel weer. We lunchen in de camper. Dan zegt Mart: is de winkel soms gesloten? Het is zo stil. Wat blijkt, de winkel ging om 12.30 uur dicht! Waren wij even op tijd! Dan op pad naar een boulangerie, want brood hadden ze niet zo veel meer bij de SuperU. De bakker is een klein kilometertje lopen en ziet er prima uit, in elk geval vers brood. Dat nemen we mee om vervolgens naar het centrum van Gerardmer te lopen. Heel gezellig! Alle terassen zijn open en ook wat winkeltjes. Het is er gezellig druk, alle corona maatregelen lijken ver weg. Wij hebben wel de mondkapjes bij ons en zien ook wel mensen met mondkapjes, maar niet op de terassen. Het is wel een echt ontspannen vakantiesfeertje hier. We slenteren weer terug naar de camper, maar onderweg zoeken we even een bankje op zodat we naar de start van Max Verstappen kunnen kijken. Als die na een rondje of 11 uitvalt stoppen we ermee en gaan naar de camper. Het weer is hier overigens prima. 23 graden en wat stapelwolken. We zitten nog even op de parkeerplaats in ons huisje voordat we naar de camperplek gaan. Die is namelijk weer op een parking van een wandelgebied waar het op zondag wel druk zal zijn overdag. Het is ongeveer 50 minuten rijden daarheen. Om 5 uur vertrekken we, ja het blijft mooi hier om te rijden.
Om 10 voor 6 komen we aan op de bestemming. Er zijn nog een paar mensen aan het inpakken in de auto, dus we wachten even tot zij vertrekken en dan hebben we werkelijk het allermooiste camperplekje ooit! Wat een uitzicht. Naast een picknicktafel waar we aan eten. Er zijn bijna geen woorden te vinden voor hoe mooi het hier is. Morgen gaan we hier een, hopelijk al even mooie, wandeltocht doen en blijven we nog een nachtje staan. Hoe mooi kan je het hebben, en het is helemaal gratis ook nog.
Morgen zal het hier wel een stuk frisser zijn, maar het is overdag wel droog, dus prima om te lopen.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Weer een prachtig verhaal en foto’s en het ziet er daar inderdaad prachtig uit, geniet maar lekker nog en voor straks slaap lekker, en morgen gezond weer op. Lieve groeten Elly 🤗

Elly 2020-07-05 21:55:15

Wat een gave camperplek. En wat een waanzinnig uitzicht

Helène en Liesbeth 2020-07-07 22:48:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.