Rhinos

Oeganda, Entebbe City

Ontbijt om 6.30uur! Met ananas pancakes scrambled eggs of fried. Na het ontbijt een korte introductie van Deo, onze gids de komende dagen. Hij vertelde over Oeganda en de route voor de komende dag. Daarna gaan we nog even 1,5 miljoen pinnen en op weg richting het noorden. We rijden langs de rand van kampala waar het druk is maar geen file. Er is heel veel te zien langs de weg door kampala en de steden verderop langs de weg. Winkels in vanalles, mensen aan het werk of op weg er naar toe. Na een kleine twee uur wordt het meer groen en minder bebouwing en kunnen we ook hele stukken 100/120 km per uur. Onderweg nog even gestopt voor verse banaan en jackfruit.
Rond de middag komen we aan bij de Ziwa Rhino reserv. Zo'n 30 jaar geleden zijn ze begonnen met 6 neushoorns uit buurlanden en inmiddels hebben ze er 38. Na een korte introductie gaat de ranger met ons mee in de auto om een stukje het park in te rijden voor onze wandeling. Onderweg komen we al 3 neushoorns tegen waar we wijd omheen lopen om ze goed te bekijken. Overdag slapen neushoorns en dat doen deze ook. Het blijven wel enorme beesten. Verderop gaan we te voet verder op zoek naar meer. Dat komen we al gauw een groep van 8 tegen die ook liggen te rusten. Een alpha male en de rest van een groep. Om de hoek liggen er nog twee wat het totaal op 13 brengt. Het is jammer dat ze allemaal liggen maar het blijft wel gaaf om ze vanaf een meter of 30 te bekijken.
Daarna lunchen we nog bij Ziwa en daarna gaan we door naar Gulu. Het is nog wel 2.5 uur rijden. Het is flink heet geworden en iedereen is moe. Onderweg zien we nog van alles, bavianen langs de weg en een waterval van Murchison park.
We kunnen nog wat rusten voor het eten in African Roots. Na het eten doen we nog even met z'n alle een spelletje Saboteur
en daarna op tijd naar bed. Voor tienen liggen we op bed want om 7 uur is er ontbijt.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.