Vanmorgen vroeg op want we gingen dolfijnen spotten. 06.00 verzamelden we op het strand achter ons verblijf op het strand. Het was schemer. Zo komt de zon op. Peggy, Randy, Sylvia, Eline, Steven, Ezra en ik gingen mee, verdeeld over twee bootjes. Prachtige boten met aan de beide zijden een stang. En onze boot had een mooie rietendak.
Daar gingen we op zoek naar dolfijnen. Als je links en rechts keek zag je dat er nog veel meer boten op zoek gingen. Maar eerst genieten van de opkomende zon. Wat was dat prachtig!
De boten communiceerden met elkaar zodat ze weten of er al dolfijnen zijn gespot. Een klein halfuur varen zag je dat de zon steeds groter werd. En dan gaat het snel. Oh oh dat was allemachtig prachtig. Het was nu al geslaagd en we hadden nog geen dolfijn gezien.
Er gingen boten naar links en boten naar rechts. Wij gingen naar links. Na een klein poosje varen doken de dolfijnen dan eindelijk op. De boten in de buurt trokken er meteen naar toe. Zo hadden we een groep boten dat bij elkaar bleef. De dolfijnen doken steeds tussen de boten op. Dan zag je ze een poosje en dan waren ze weer weg en dan kwamen ze weer te voorschijn. Je zag de boten meteen reageren zodra de dolfijnen te voorschijn kwamen. Dit gebeurde gelukkig meerdere malen zodat we de dolfijnen goed konden zien. Vooral de jonge dolfijnen maakten er een show van. Zodra de dolfijnen genoeg van ons hadden zwommen ze naar zee en gingen wij weer terug naar ons verblijf. Wat een begin van de dag.
Vandaag gingen we weer verhuizen. Wat jammer zeg! Hier konden we het wel lang uithouden. Zo mooi hier en lekker rustig.
We gaan door naar Kuta. Het plaatsje is heel touristich. We zitten in het centrum en nog geen 100 meter van zee.
Eerst gingen we nog langs de watervallen. Je had er verschillende. Bij de eerste stop waren er 2 watervallen maar daar moesten we Rp 600.000 betalen met gids. Henk ging uit z'n dak. Kom weg wezen hier gaf hij aan. Stelletje afzetters. We gingen toen weer terug daar had je meerdere watervallen maar geen parkeerplaats. Dus vlug uitstappen.
Henk was onze gids en vertelde over de
Kruidnagel wat we tegen kwamen. Je zag de kruidnagel op komen en je rook het ook. Onderweg kwamen we een local tegen en die vroegen we of hij Reggy op de scooter mee kon nemen. Dat was geen probleem. Hij bleef bij ons en hielp ons en liet ons een grote spin zien. Hij vroeg nog of hij het moest pakken voor me. Nee, doe maar niet. Gaf ik aan. Haha held op sokken. We liepen door omhoog naar de waterval over een brug. Verder omhoog stond een huisje als je daar op stond had je een mooi uitzicht van de watervallen maar ook naar beneden. Verder omhoog kwam je bij de waterval moest je eerst nog een stroming over wilde je bij de water komen. Ik was als laatste boven en Ezra had al een duik genomen in het water. Hij probeerde nog onder de straal van de waterval te komen maar het ging er te hard aan toe. Reggy wilde ook naar de waterval lopen en kreeg hulp van de local maar er was toch te veel stroming. Tot halverwege kwam hij. Toch het water in geweest. Op de weg terug moesten we betalen voor ons tripje. Rp 120. 000 Heel wat anders dan Rp 600.000. Oftewel €7,20 ipv €36.
Daarna door naar Tabanan Candikuning bij het Beratan meer. Tempels bezoeken. Het heet ook Ulun Danu Temple. Mooie tempels van begin 17e eeuw. Bij het meer dat de 2e grootste meer is van Bali. Het meer is 12 km in omtrek. Belangrijk voor de irrigatie in centraal Bali.
Daarna naar Kuta waar we inchecken in Hotel Inna Grand. Een hele grote hotel met drie zwembaden en de strand nog geen 100 meter van het hotel. Het is een open hotel. Je rijdt de inrit van het hotel naar boven en komt meteen binnen in het hotel. De inrit is geblokkeerd met een verrijdbaar stalen hek. Er wordt onder elke auto gecontroleerd met spiegels. Ook in alle Malls moet je de tassen open maken voor controle. Kamers zijn oké. Lekker grote bedden waarin je verdwaald. Je kan er met drie personen slapen. De douche met wc is erg klein maar een lekkere douche met een harde straal en warm water.
Geschreven door Raoul.op.reis