Het langverwachte bezoek aan de eerste koningsstad en vroegere hoofdstad van Sr Lanka begint met een mooie introductie: een historisch klooster waar we overblijfselen zien van de woonplaats voor 500 tal monniken die in de grotten leefden in 1500 vr Chr. De slaapkamers zijn herkenbaar aan de welvingen in de rots, groeven in het dak van de rotsen zorgden ervoor dat het regenwater werd afgeleid, het toilet is nog duidelijk herkenbaar.
Na 1km zijn we in het hartje van sacred city, talrijke bezoekers voornamelijk ui Sri Lanka en India zijn aanwezig, Europeanen zijn zeer schaars. Dat maakt dat we ingedompeld worden in de rituelen, offers en gebeden bij het bezoek aan de verschillende culturele hoogstandjes: het full fledge tempel complex, de bodi, de oudste boeddha boom op het eiland met zijn 2800 jaren, de grootste Stuppa met een doormeter van 92 m en hoogte van 53 m! De sfeer is heel gemoedelijk en vredig.
In schoonheid eindigen we zo onze 2 weken op Sri Lanka ❤️ Bedankt iedereen om te volgen en dank je wel schatje om mij op deze manier Azië te leren ontdekken, het was geweldig 😘
Geschreven door Caroline.en.mark.in.srilanka