Willingen, glasblazerij, Ettelsberg en Warstein

Duitsland, Willingen

Na een uitgebreide ontbijtbuffet starten we met een excursie in de befaamde glasblazerij van Willingen. We krijgen een live demonstratie waar we het letterlijk warm van krijgen. Na de demonstratie gaan we richting de Ettelsberg voor een typische Duitse lunch. Daarna hebben we de gelegenheid om met de kabelbaan re Ettelsberg op te gaan en/of wat rond te wandelen.
Helaas is dit niet doorgegaan omdat bij glasblazerij verkeerde afspraak was. Niet om 10.30u maar eigenlijk 11.30u. Gelukkig konden we wel in de winkel en demonstratie is verschoven naar 11.00u. Vandaar na de lunch geen gelegenheid kabelbaan.

Beneden aan de Ettelsberg wacht de touringcar op ons, die brengt ons naar het Wildpark Warstein. Hier kunnen we onder andere vossen, wilde zwijnen, marters en lynxen zien.
Hier wel gewandeld.
Het is ook mogelijk om de grotten van Bilstein te bezoeken. Dat grottenstelsel is 400 meter lang en heeft een paar bezienswaardige gangen.
Grotten niet gekozen dus niet gezien.
Hierna rijden we weer terug naar het hotel om ons op te frissen voor het diner.
Diner elders gehad in het dorp, met de bus er nasr toe. Na het diner met 5 personen lopend terug. Bergopwaarts, 15 min lopen.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

He, wat jammer nou. Niet de berg op....ik zoek het hogerop zeggen ze wel eens maar dat is dus jammer genoeg niet gelukt. En ook niet de diepte in begrijp ik. Ik twijfel er niet aan dat jullie je toch wel geamuseerd hebben. Op naar dag nummer 3.

Jeanne, 2024-05-30 05:49:53

Wat jammer dat jullie door een fout in de planning niet met de kabelbaan naar boven konden. Dat wandelingetje na het diner past echt bij jou. En bergopwaarts is misschien wat zwaarder dan je gewend bent. Maar ik verwacht dat je dit nog met veel plezier gedaan hebt. Als ik terug denk aan hoe je in Oostenrijk de eselsteig naar de ruïne besteeg maak ik me voorlopig nog geen zorgen over je.

Ilse 2024-05-30 07:56:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.