Hi allemaal,
De afgelopen 3 dagen hebben we een hele fijne tijd gehad in Laos. Afgelopen vrijdag zijn we in de ochtend naar de Kuang Si waterval gegaan. Dit is voor ons het hoogtepunt van Luang Prabang en ook de grootste reden dat we hierheen wilden. We moesten ongeveer een uur rijden voordat we er waren. Eenmaal aangekomen moesten we naar boven lopen naar de waterval. We kwamen al langs een aantal kleine watervalletjes en poeltjes waar je in kon zwemmen. Dit zag er al heel mooi uit. Maar de echte grote waterval was schitterend! Op dit tijdstip van het jaar, het droogseizoen, valt er niet heel veel water naar benden maar is het water wel heel blauw. In het regenseizoen valt er een hele grote stroom naar beneden en is het water vaak bruin en modderig. Hij ziet er dus niet altijd even mooi uit maar hij was nu echt prachtig. In combinatie met de rotsen en het groen wat er groeit was het echt verreweg de mooiste waterval die wij ooit hebben gezien. We hebben hier dan ook veel foto’s genomen en genoten. Op foto’s komt het helaas niet helemaal over hoe indrukwekkend het in het echt is. Bij de waterval was ook nog een opvang voor beren. Deze beren zijn allemaal uit hele kleine kooien gered en leven nu hier omdat ze niet het wild in kunnen. Helaas zitten ze dus nog steeds in een kooi, weliswaar een vele grotere dan eerst. We hebben wat foto’s gezien van hun transformaties sinds ze zijn gered en ze zien er gelukkig veel beter uit. De ochtend was een groot succes.
In de middag kwamen we terug bij het hotel en was het inmiddels 40 graden.. We hebben de middag dan ook lekker even op de kamer gelegen met de airco aan. In de avond zijn we naar een pizzeria gelopen aan de andere kant van het water. We moesten een bamboebrug oversteken om hier te komen. Deze brug wordt ieder jaar in November opgebouwd en in Juni weer afgebroken. De pizzeria zat verstopt bij iemand in de achtertuin. Overal stonden kaarsjes en fakkels wat het een romantisch sfeertje gaf. Vanuit de pizzeria zijn we naar de hoofdstraat van Luang Prabang gelopen waar iedere avond een hele leuke markt is met heel veel kraampjes die mooie en leuke spulletjes verkopen. Hier hebben we flink wat souvenirs gekocht, Roan was helemaal in haar element.
De tweede dag zijn we ook op tijd opgestaan om een stadswandeling te maken door Luang Prabang. Het is echt een hele fijne stad met een prettige sfeer. Het heeft veel Franse en andere Europese invloeden en dat zie je wel terug in sommige gebouwen. We hebben dan ook een heerlijke wandeling gemaakt. We zijn onder andere langs de Mekong rivier gewandeld die helemaal tot het zuiden van Laos doorloopt. Helaas hangt er in deze tijd van het jaar veel rook in Laos doordat de boeren de landbouw verbranden. Hierdoor was het zicht heel beperkt en konden we amper de overkant van de rivier zien. Onderweg kwamen we een parade tegen met mensen en olifanten die verkleed waren. Uiteraard niet helemaal oke om op olifanten te rijden en we zien ze liever in het wild maar deze parade bleek vanwege het Laos nieuwjaar te zijn. Het is hun feest en zij vieren dat op deze manier. We zien wel meer dingen tijdens deze reis waar we het niet mee eens zijn maar dat hoort nu eenmaal bij de cultuur van het land. Het is niet aan ons om dat te veranderen maar we doen er zelf in ieder geval niet aan mee. Daarna zijn we langs de Xieng Thong tempel gelopen. Dit is een van de belangrijkste en mooiste tempels in Laos. Deze hebben we bezocht en hier hebben we ook veel foto’s gemaakt. Vervolgens hebben we geluncht bij een Frans restaurantje. Aan het begin van de middag waren we terug bij het hotel en de temperatuur was inmiddels alweer flink opgelopen. We hebben ‘s middags lekker gezwommen, op de koele kamer gelegen en Nick is nog naar de kapper geweest. Tegen de avond zijn we naar Utopia gelopen. We hadden begrepen dat dit een hele relaxte plek aan het water is. Onderweg zijn we echter flink nat gespoten met water.. Het is hier dus van 14-16 april nieuwjaar en gedurende deze dagen is het een groot watergevecht op straat. Helaas voor ons gebeurde dit de 13e ook al en daar hadden we even geen rekening mee gehouden. Drijfnat arriveerden we bij Utopia maar we hebben hier toch heel lekker kunnen relaxen en eten. De telefoons hebben het gelukkig ook overleefd.
De laatste dag in Laos stonden we heel vroeg op. Om 6 uur stonden we buiten omdat iedere ochtend de monniken over de straat lopen en giften in ontvangst nemen. Dit wilden we graag een keertje zien. We hadden hier iets te hoge verwachtingen van. In plaats van het indrukwekkende en rustgevende ritueel wat we verwacht hadden, was er al een hoop leven en herrie op straat. Hierna zijn we weer terug naar bed gegaan. We hadden voor de rest van de dag niks meer gepland. De gevoelstemperatuur was 48 graden dus veel actiefs zat er niet in. We hebben vooral bij het zwembad gelegen. ‘s Avonds zijn we bij 525 cocktail & tapas bar gaan eten. In de tuin staan leuke banken waar je heel sfeervol kunt zitten. Ze hebben hier een tapas menu en de gerechten waren echt heerlijk. Helaas ook wel een beetje duur, maar ach, het is nieuwjaar dus reden voor een feestje. We hebben hier super lekker gegeten en onze laatste avond in Laos heel fijn door kunnen brengen. De eigenaar is ook een hele leuke en aardige man. Hij kwam gezellig een praatje maken en was heel vriendelijk. Omdat we de bamboo cocktail bekers heel leuk vonden vroegen we of we die ergens konden kopen. Hij liet ze ergens in een dorpje speciaal maken en verkocht ze niet, helaas. Na het eten hebben we hem nog even bedankt en kregen we 2 gratis bamboo bekers mee van de eigenaar. Echt heel leuk! We hebben hier echt een super avond gehad! Na het eten zijn we nog een keer over de markt gelopen en hebben we nog wat souvenirs gehaald. Uiteindelijk hebben we flink ingeslagen in Laos. We hebben kussenslopen, kokosnootschaaltjes, een rijstmandje, hoedjes, bamboo rietjes, bamboo bekers, bedloper en 3 schilderijtjes gekocht. Hier zijn we heel blij mee!
Na deze heerlijke dagen in Luang Prabang vliegen we morgen naar Cambodja. Eerst gaan we naar Siem Reap waar we Angkor Wat zullen bezoeken. Hier hebben we heel veel zin in en dit gaat vast ook heel mooi en indrukwekkend worden.
Happy new year! 💦 🔫
👋 Nick & Roan
Geschreven door Roan-en-nick.op.reis