Hi allemaal,
Zondag hebben we de bus reis naar Kalaw overleefd. Het was lang, oncomfortabel en misselijkmakend. Maar als je er eenmaal bent, ben je dat altijd snel weer vergeten. Kalaw is een klein dorpje in de bergen en het was hier direct wat frisser. Rond de 23 graden dus dat was nog steeds best lekker. Ons idee was om vanuit Kalaw een trekking te doen naar onze volgende bestemming, Inle Lake. Dit ligt z’n 60 kilometer verderop. Bij aankomst in Kalaw hebben we een bedrijf uitgezocht om de trekking bij te boeken. 's Avonds nog lekker wat gegeten en op tijd naar bed want we willen fit zijn voor de wandeling.
Gisterochtend werden we rond half 9 opgehaald. Samen met een gids en nog 2 anderen toeristen reden we in een minivan naar de startplek van de wandeling. Onze backpack werd al naar ons hotel bij Inle lake gebracht. We liepen dus alleen met onze daypack. Iets na half 10 begonnen we aan de wandeling. De zon scheen volop en ondanks dat het zo vroeg was, was het al flink warm. Dit maakte de wandeling extra zwaar. We liepen in open velden waar de locals veel voedsel kweken. We hadden hele mooie uitzichten en ondanks de zware wandeling genoten we van de omgeving. Onze groep bestond verder uit Rozi uit Australië en Roy uit Canada. We hadden een hele vrolijke gids genaamd Hlasoe. Hij vertelde veel over de natuur en het leven van de lokale bevolking. Na een paar uur wandelen arriveerden we in een lokaal dorpje. Hier hebben we even gepauzeerd en thee gedronken met een kleine snack erbij. We zijn wel weer snel doorgelopen omdat we voor het heetste moment van de dag bij de lunch wilde zijn. Hier arriveerden we rond half 1. Gedurende de trekking was er een chef die steeds ter plekke was om ons eten klaar te maken. We kregen een groot bord noodles, een kom soep, en nog verschillende bijgerechten en fruit. Het was heerlijk maar veel te veel. We hadden tot half 3 pauze om de warmste uren te vermijden. Om half 3 zijn we verder gelopen naar het dorpje waar we zouden overnachten.
Het tweede deel was zwaar en we moesten gedeeltelijk flink omhoog lopen. Vlak voor de laatste klim naar het dorpje toe liep een boer met een grote groep koeien en een stier voor ons de berg op. Eenmaal boven hebben we op een mooie plek genoten van de zonsondergang. Daarna was het nog een kwartiertje lopen naar de home stay. In totaal hebben we de eerste dag 22 km gelopen. We sliepen in een ruime kamer met een boeddhistisch altaar erin. Nadat we ons snel hadden afgespoeld in een tijl met water hebben we gezellig met z’n allen in de keuken gezeten, gegeten en gekletst. Onze gids heeft veel dingen verteld over Myanmar en het toerisme. Hij vertelde ook dat de mensen die in de kleine dorpjes wonen waar we doorheen liepen heel gelukkig zijn met hun leven. Hij woont zelf ook in een soort gelijk dorpje met zijn familie. Ze kunnen namelijk zelf al het eten maken wat ze willen en daar zijn ze heel blij mee. Verder hebben ze niet de stress van de mensen in de grote steden maar veel meer rust. Ze maken zich niet druk om de overheid want daar merken ze toch weinig van zei hij. Meer dan dit hebben de mensen niet nodig. In kleine hutjes zonder een goede douche en toilet zijn ze heel gelukkig. Laat staan alle andere faciliteiten die wij thuis hebben, die kennen ze hier nog geen eens.. Dit laat toch maar weer zien hoe onze wereld verschilt van hier en hoe dankbaar wij mogen zijn voor alles wat we thuis hebben.
Na een (voor Roan heel erg korte) nacht op een dun matrasje op de grond, zijn we vanochtend om half 7 opgestaan. Na het ontbijt zijn we rond half 8 vertrokken voor de laatste 18 km. Het was een lekkere temperatuur. Onderweg zagen we veel spinnenwebben. De spinnen leven er alleen in de winter. Het eerste uur hebben we nog vooral omhoog gelopen. Op het hoogste punt moesten we de entrance fee betalen voor het gebied van het Inle lake. Hierna hebben we een heel stuk over een brede weg gewandeld en met mensen uit andere groepen die we zagen gekletst. Na 2 uur wandelen hielden we een korte pauze voordat we begonnen aan het laatste deel van de wandeling. Hierna daalden we steeds meer af naar het meer. We liepen nu meer tussen de bomen en planten over smalle paadjes. Zonder gids verdwaal je hier heel makkelijk. Het werd ook steeds warmer en we waren blij toen we bij het dorpje aan het meer waren. Hier hebben we nog lekker geluncht voordat we met een bootje het meer op gingen. We hebben ongeveer 1,5 uur over het meer gevaren naar de andere kant waar het dorpje is waar we de komende nachten verblijven. Hier moesten we nog even lopen naar ons hotel. Uiteindelijk hebben we in 2 dagen 40 km gewandeld. Na een lekkere douche hebben we op bed gerust voordat we gingen eten. Toen we opstonden voelden we allebei de spierpijn al. Vanavond gaan we op tijd slapen om goed uit te rusten van de zware inspanning van de afgelopen 2 dagen. Het was een super mooie trekking door de geweldige natuur en rijstvelden. We hebben er van genoten en het was weer een super ervaring!
👋 Nick & Roan
Geschreven door Roan-en-nick.op.reis