Wie had dat gedacht??? Het was droog in Abel Tasman NP en we hebben een paar dolfijnen zien zwemmen, super gaaf!!!
Gistermorgen rustig opgestaan gezien we de taxiboot van half 11 hadden, helaas was alles al volgeboekt om 9 uur...je kan niet alles hebben :-).
Om half 11 naar het verzamelpunt en daar mochten we al in de taxiboot stappen, terwijl deze nog op de aanhanger lag! De boot werd zo de zee in gereden door een trekker, was grappig om te zien en slim bedacht gezien het waterpeil steeds lager wordt...
Met de boot vaarden we Abel Tasman NP in en onderweg kregen we wat informatie over het park. We werden gedropt in Torrent Bay...helaas was daar niet z'on trekker aanwezig en konden de wandelschoenen uit en was het de bedoeling dat we een klein gedeelte door het (erg koude) water liepen. Op het mooie strand aangekomen snel weer de warme sokken en schoenen aangedaan en begonnen aan de wandeltocht van 2,5 a 3 uur naar Bark Bay. Het wandelpad voerde ons weer door de mooie mosbomen heen en af en toe ook prachtige uitzichten op de verschillende baaien. Het was jammer dat de zon niet volop scheen, dat had de foto's nog net wat mooier gemaakt...maar nogmaals...we kunnen niet alles hebben :-).
Onderweg kwamen we nog een prachtige swing bridge tegen...hier zijn er velen van in Nieuw Zeeland (schijnt :-) )...en hier mochten max 5 personen op. Mooie plek ook om foto's te maken tussen al dat groen! We kwamen rond 2 uur aan bij Bark Bay en zouden half 3 weer opgehaald worden door de taxi, dus nog ff lekker zitten chillen tussen de mooie natuur :-). De taxi kwam precies op tijd en wat was het geval....de eerste boot was vol en wij moesten op de tweede boot wat een prive toer opleverde! Reem mocht ook even varen en we werden al snel naar de eerste zeehondjes gebracht! Ook liet hij ons een paar joekels van roggen zien, heel erg gaaf! We vaarden weer door om nog wat andere mensen op te halen en opeens zag onze tourguide een kleine pinguïn zwemmen, wat een schatje was dat!! Door naar de meest verre baai en toen moesten we nog het hele stuk terug varen naar waar we de auto hadden staan.
Opeens riep onze tourguide: 'very unusual, but there are some dolphins around our boat'!! Wat was dat gaaf!! Ze bleven maar om de boot heen zwemmen, alsof ze een showtje weggaven! Het was een dag om nooit meer te vergeten!!!
Rond half 5 waren we terug bij de auto en zijn nog een half uurtje doorgereden naar een wat grotere plaats 'Motueka', daar heerlijk geslapen op een vrij luxe camping en eindelijk weer eens onbeperkte tijd douchen!!!
Vanmorgen 3 uurtjes gereden naar Westport om daar op de Tauranga Bay nog meer zeehonden te spotten. Het waren er niet veel, maar ze waren wel heel leuk! En na 3 uur is het heerlijk om even uit te waaien langs de kust! Na Westport zijn we de highway 6 opgegaan. Wat een prachtige kustroute!! Het is een soort Highway 1 van Amerika, maar dan nog wat ruiger qua rotsen en de zee is nog feller blauw, heel erg mooi!
Inmiddels aangekomen op een leuke camping in Greymouth. We slapen op 20 meter van de zee af, dus dat wordt heerlijk slapen vannacht met het geluid van de golven!
Morgen rijden we naar Hokitika en daarna naar Franz Josef! Overmorgen hebben we daar een ice explorer tour geboekt waarmee we met een helikopter de gletsjer op gaan en het ijs over zullen klauteren, we zijn benieuwd!
Reem & Suus
Ohja, nog een leuk feitje...we hebben inmiddels 3021 km verreden in 12 dagen!
Geschreven door Remyensuus