Na een goede nachtrust en alles op het gemak gedaan te hebben, vertrokken we rond 10.15 richting Edinburgh.
Op de rotonde's in Engeland, moet je goed opletten, wordt niet overal goed aangegeven, en je zit zo op de verkeerde baan, vooral die met 3 banen, dan moet je eraf terwijl je dat niet wilt 😯.
Gelukkig heb je hier 4 a 5 baans-wegen, want de vrachtwagens houden drie banen bezet en sommige auto's rijden net 80 op linkerbaan, levensgevaarlijk maar schijnt hier normaal te zijn.
We starten de dag weer met lekker weer.
We gaan nu binnendoor rijden, zodat we wat méér van de omgeving zien en dat ziet er geweldig uit, leuk die Engelse cottage, groene omgeving, heel veel ruimte en veel steile heuvels met veel bochtwerk, gaat soms zo steil omhoog, dat je denkt dat je boven in zo'n achtbaan zit, karretje wacht en dan steil de diepte in raast pff.
Het weer wordt ook anders, hoe noorderlijker we gaan hoe bewolkte het wordt. Temperatuur wel lekker.
Met dieren zie je hier voornamelijk schapen, daarna de koeien en paarden.
Als tussenstop zijn we naar Kielder Water Forest gegaan om te wandelen in deze mooie omgeving.
Kielder Forest is een aangeplant bos met groot meer.
Het grootste bos in Engeland en een van de grootste aangelegde bossen in Europa.
Er kwam nog een stoet met Maclaren sportwagens voorbij, effe op de foto.
Na doorgereden te zijn passeerde we om vier uur de Schotse grens. Smalle weggetjes met passeerhavens, je moet ook uitkijken voor de schapen die op de weg lopen.
In Jedburg zijn we gestopt om de Abbey te bekijken, was helaas gesloten. De abdij is in 1138 opgericht, vanaf 1296 vonden er, door de slechte Engelse-Schotse betrekkingen, geregeld overvallen plaats op de abdij. In 1540 is de ondergang van de abdij begonnen. Alleen het nu dakloze kerkgebouw is nog overeind gebleven.
Leuke plek om te overnachten maar mocht niet. Dus na het avondeten nog even verder gereden.
Pff en dat hebben we geweten, de plek bij een treinstation, in voorstad Edinburgh, konden wij niet staan, waren te lang, andere camperplaats opgeheven, een andere was onze camper te hoog om onder de poort te kunnen.
Wegen afgezegd dus nu maar op de camping gaan staan wat we niet wilde omdat het volgens het boekje 50 pond moet kosten.
Maar dat zien we morgen wel met afrekenen.
Geschreven door ReMoNoorwegen.reisblog