Hoi hoi,
Vandaag was een heel actief dagje. Deze ochtend waren we al vroeg uit de veren want we moesten allen in onze wandeluitrusting om 7 u klaar staan aan de shuttlebus voor onze 20 km hike naar de trollentong (trolltunga).
Na een half uurtje rijden kwamen we aan skjeggedal waar je de hike van 27 km kan aanvangen en waar je een busje kan nemen naar Magelitopp. Wij hebben er voor gekozen om te vertrekken vanuit Magelitopp (P3) waar de trolltunga wandeling van 20 km begint. Het zonnetje was al goed aan het schijnen bij ons vertrek en we zijn dan ook begonnen met ons goed in te smeren.
Met vol enthousiasme begonnen we rond 8 u aan de wandeling😊. De eerste kilometer was vrij plat en ontspannend tot we aan de beklimming begonnen 🥵. De meeste hoogtemeters van de wandeling zitten in het eerste gedeelte. De eerste beklimming neemt toch een kleine 2 uur in beslag, daarna is het terrein eerder vlak met af en toe een beperkte klim. Na een kleine 4 uur wandelen kwamen we omstreeks 12 u aan bij de beroemde trolltunga. Daar stond een ganse rij wandelaars aan te schuiven om een fotootje te nemen op de trollentong. Aangezien wij geen zin hadden om in de lange rij aan te schuiven, hebben wij een plekje gezocht om onze bokes op te eten, vervolgens zijn we rond 12.30 u vertrokken voor de volgende 10 km terug naar het beginpunt van de wandeling.
Tegen 15.45 u zijn we moe maar voldaan aangekomen aan de finish en hebben we de bus richting camping genomen. Wat een vermoeiende maar prachtige wandeling. Het weer was ook ideaal wandelweer vandaag😎.
Op de camping hebben we dan een heerlijke douche genomen om al het zweet en vuil weg te spoelen. Die van Paul was iets minder heerlijk want hij had enkel koud water 🥶.
We hebben daarna nog een lekkere pizza afgehaald bij de pizzabakker om de hoek die we naast onze camper aan onze picknicktafel hebben opgegeten. Denk dat we vanavond allemaal als marmotjes gaan slapen 😉.
Morgen verlaten we Odda richting Naeroyfjord😎
Geschreven door Madges.vakantie