Frederiksdorp & Nieuw - Amsterdam

Suriname, Commewijne

Zaterdag 7 oktober gingen mijn groepje, mijn huisgenoot, andere huisbewoners en ik een tripje doen naar Fredriksdorp. Dit is een super mooie plantage waar je heerlijk kan chillen op deze zaterdag. Ik had er super veel zin in, want het was een spontane actie en ik had mijn eerste boottocht hier in Suriname.. spannend! Op de kaart kan je zien waar Frederiksdorp ligt. Na een taxiritje kwamen we bij de 'haven' op Leonsberg, de kapitein stond al voor ons klaar om ons met de boot naar Frederiksdorp te gaan, jeahh!! De kapitein was een aardige man, de bootreis duurde ongeveer 45 minuten. Het enige kleine dingetje.. dat we niet op de website hadden gekeken dat de plantage afgehuurd was voor een national convention. We mochten,hoe lief wij ook keken, niet rondkijken. Gelukkig was onze kapitein nog niet ver van Frederiksdorp, dus hij was er al weer snel. We zaten in discussie of we naar Nieuw-Amsterdam zouden gaan of naar huis. Ik wilde naar Nieuw-Amsterdam, want wilde echt niet naar huis, nu ik onderweg was. Uiteindelijk gingen we naar Nieuw-Amsterdam!! En we kwamen onderweg dolfijnen tegen!! Super leuk! Voor de mensen die denken.. huh dolfijnen? Ja er leven hier dolfijnen, heel leuk!
Nieuw-Amsterdam is een dorp met een heel groot fort. We kwamen na het dolfijnen spotten laat in de ochtend aan, dus we gingen eerst even chillen onder de palmbomen aan de rivier. Er was een kokosnoot uit de boom gevallen en Milou had een zakmes bij zich dus we probeerde deze open te maken. Uiteindelijk hebben we de kokosnoot kapot geslagen tegen een steen. Nou.. hij stonk, was helemaal bedorven van binnen, echt die geur, wil ik niemand aan doen haha
Gelukkig konden we nog een andere kokosnoot bemachtigen en na veel pogingen om deze kokosnoot te kraken, kwam Suzanne ons helpen. Zij is een vrouw die heel lang in NL heeft gewoond en nu sinds kort weer terug is in Suriname. Ze heeft ons geleerd om een kokosnoot te kraken. Wisten jullie dat in een kokosnoot kokoswater zit en totaal niet naar kokos smaakt. Deze kokosnoten met veel kokoswater, zijn jonge kokosnoten. Als je deze laat drogen krijgen ze haren en worden ze dus 'oud'. Hierdoor wordt de schil aan de binnenkant dikker, dus de Kokos wordt meer. Als je kokosmelk wilt, dan moet je de kokos verwerken tot kokosmelk, dus gewoon in de fabriek. Ik wist dit nog niet, dus heb ik weer geleerd! Na deze super boeiende informatie (vond ik echt boeiend) gingen we naar het Fort. Het Fort van Nieuw-Amsterdam is nu een museum. Na het fort heeft het als gevangenis gediend en bepaalde cellen waren open, best indrukwekkend. Hierbij stonden ook verhalen met hoe het er vroeger aan toe ging.. nou laten we zeggen dat ik blij ben dat ik niet in die gevangenis heb gezeten (of überhaupt in een gevangenis ;) )
Suzanne was samen met nog een vrouw, de manager van 't Vat, dit is een soort cafe/discotheek. Ze nodigde ons uit om die avond daar te gaan eten en dan kregen we wat leuks. Nou dat vonden we wel een mooie afsluiting van de dag. Bij het avondeten kwamen we nog de andere meiden en heer tegen met nog een aantal gasten die daar cocktail aan het drinken waren. Het was zeker een gezellige avond, die eindigde op een huisfeestje en club Tequila!

No spang!


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.