Mountainbiken, wandelen in Mitzpe Ramon en shoppen in Beer-Sheva

Israël, Ranen

Zaterdag, terwijl Jannie lag te slapen na de nachtdienst, heb ik gemountanbiked in een Wadi bij Ranen. Nu heb ik dat nog nooit gedaan. En in de familie zijn er onlangs een paar gevallen met de fiets. Dus toen Jan Willem hoorde van dit plan, was hij nogal ongerust. Ik beloofde voorzichtig te zijn en foto's op te sturen van mn eventuele valpartij 😜. Het was geweldig mooi, te fietsen in zo'n ruige omgeving. Om met mijn vader te spreken : ik heb nog nooit zo mooi gefietst. En...ik ben niet gevallen 😊.
https://youtu.be/ca5cgM-T-10

Het is zondagmorgen als om half zes de wekker afgaat. We , Gina, Hadassa en ik ( Jannie) gaan vandaag per bus Ed wegbrengen naar
Midreshet Ben Gurion. Daar in de woestijn begint zijn woestijntrail van 7 dagen. Bij aankomst genieten we van het prachtige uitzicht op de ruige woestijnvlakte. Op deze plek bezoeken we ook de graven van David Ben Gurion en zijn vrouw Paula.
David Ben Gurion riep op 14 mei 1948 de onafhankelijke staat Israël uit en was vervolgens de eerste premier van Israël.
Als Ed zich heeft aangesloten bij de groep hikers pakken wij de bus naar Mitzpe Ramon.
Het is een plaats midden in de woestijn. Ontstaan doordat er in 1953 arbeiders in kampementen werden ondergebracht. Zij werkten aan
de aanleg van de weg naar Eilat.
Nu trekt de plaats toeristen doordat naast de plaats één van de grootste erosiekraters in de Negev ligt. De krater is 40 km lang, 2-10 km breed en 500 meter diep. Schitterende uitzichtspunten maken dat je je klein voelt in Gods prachtige wereld.
Op de terugweg stappen we nog een keer uit de bus om te wandelen in een wadi. Een wadi is een drooggevallen rivierbedding in een droog gebied. Alleen na regenval stroomt in de wadi water. We lopen tussen rotswanden van allerlei kleurige zandsteen en graniet.
Hier en daar een klein poeletje met water en uitgesleten vormen in de rotsen. Zo mooi !
Dan wordt het tijd om naar huis te gaan. Wat een pech...... de bus gaat pas over een uur. “ Dan gaan we toch liften” roepen we dapper.
De duimen nog maar nauwelijks in de liftstand of daar stopt al een auto. Een beetje zenuwachtig gluren we naar binnen.
“Beer-Sheva ?” vragen we weifelend. Jaaa...... en we mogen mee. Een heel aardige Joodse man die ons bij het centrale busstation in Beer-Sheva afzet. Moe maar voldaan komen we weer aan bij ons huis waar we kunnen aanschuiven voor een heerlijke maaltijd.

En toen ging ik, Nieske, shoppen in Beer-Sheva. Want zaterdagavond gaan we sinterklaas vieren. En daar moet ik natuurlijk kadootjes voor kopen. Het was er een gezellige drukte. We zijn ook in een bijbelshop geweest waar bijbels worden weggegeven, OT en NT, in het Hebreeuws gecombineerd met een andere taal. Engels, Spaans, Russisch enz. Ook vinden daar dagelijks samenkomsten plaats op de bovenverdieping. Iedere dag in een andere taal.
We kwamen ook langs de bron waarvan ze denken dat de knechten van Isaac die hebben gevonden. Genesis 26: 18 -19
Beer-sheva: Beer betekent bron en Sheva kan 3 betekenissen hebben:
1 Overvloed. Dan is het dus bron van overvloed. Gen 26
2 Het kan ook betekenen: eed. Dan zou het gaan om de afspraak tussen Abraham en Abimelek, Gen 21
3 is zeven. Dan gaat het over 7 lammeren. Waar dat staat weet ik niet.
Multiple choice dus. En alle antwoorden zijn goed😊

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Zo gaaf om dit allemaal mee te lezen en mee te beleven!! Dank dat jullie dit allemaal delen!! Knuffel!

margreeth 2018-12-04 00:21:25

Superstoer op de fiets Nieske! Wat leuk om mee te mogen lezen 😘

Jolanda Weerd 2018-12-04 00:32:09

Wat fiets jij prrrachtig Nieske!

Harry 2018-12-04 16:14:02

Leuk, jullie verhalen te lezen. Wat een avontuur

petra 2018-12-04 17:58:45

Die helm staat je goed Nieske!

Stieneke 2018-12-04 21:23:37

Hoi Nieske, de mountainbike tocht ziet er stoer uit, vooral die helm😋. Maar voorlopig heb je het volbracht. 👌

Tia 2018-12-04 22:17:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.