Hi volgers,
Vandaag stond de San Juan Skyway op het programma.
Een 377 km lange lus, inclusief de Million Dollar π²π²π² Highway.
Deze Skyway staat bekend om zijn coole bergstadjes, oude mijnstadjes en Mesa Verde National Park.
Het was een stralende dag! Geen wolkje aan de lucht en aangename temperaturenπβοΈ
In Mesa Verda NP kan je een oude site gaan bezichtigen van de Pueblo Community, die hier leefden van 550 tot 1200. Omdat de rit erheen en terug meer dan twee uur in beslag zou nemen, hebben we de helft van de rit gedaan om een paar mooie uitzichten te zien.
Vandaar uit zijn we naar het stadje Durango gereden. We wisten niet wat te verwachten, maar echt de moeite! Terwijl we op Main street wandelden kwamen we allerlei leuke winkeltjes tegen. Een antiekzaakje trok meteen de aandacht van onze medereizigers π wat rondsnuisteren, afdingen en een koopje doen. Ook dit is vakantie.
Om onze dorst te lessen gingen we een zéér bijzondere en unieke ‘saloon’ (the diamond bell saloon) binnen. En wat we mochten ervaren was echt ‘back to the future’ ! De serveersters en barmannen waren in stijl en het interieur was jaren 1900 style (origineel)ππ». Twee plaatselijke cowboys (boots, gun and nifes) maakten het plaatje compleet! Toffe mannen π«π‘π¬
Vervolgens zijn we de million dollar Highway opgereden. Ook weer prachtige passen met fantastische zichten.
Een ‘diner’ stop in het super oude mijnstadje Silverton, wat vaak gebruikt wordt voor filmopnames, was ook absoluut de moeite waard. Eten in een interieur waar de stoelen zo oud zijn dat ze met een ijzeren draad werden samen gehouden, waren we heel benieuwd wat er op ons bord zou verschijnen ππ
Lekkere boerenkost ! We loved it π
Nadien weer verder de bergpassen op, en omdat het al wat later op de avond was (20u) zagen we heel wat wild op de weg (moose, elk). Rustig aan rijden dus met al die haarspeldbochten π± Ze noemen het hier niet voor niets de European Alps!
Een aantal oude mijnschachten hebben we ook nog gezien. Jammer genoeg niet meer de tijd om te stoppen.
Het was een heel tripje dat we vandaag gedaan hebben en weer absoluut de moeite.
Nu bedje in voor morgen weer een nieuw avontuur π
Geschreven door Saskiaendanny