30 sep, Douala
1 okt, Yaoundé
2 okt, Yaoundé
3 okt, Ngaoundere
4 okt, Maroua
5 okt, Maroua
7 okt, Rhumsiki
8 okt, Monts Mandara
9 okt, Monts Mandara
10 okt, Rhumsiki Peak, Mayo-Tsanaga, Extrême-Nord, Kameroen
11 okt, Maroua
12 okt, Lake Maga
13 okt, Lake Maga
14 okt, Maroua
15 okt, Nationaal park Waza
16 okt, Maroua
17 okt, Ngaoundere
18 okt, Banyo
19 okt, Foumban
20 okt, Foumban
21 okt, Kumba
22 okt, Buéa
23 okt, Buéa
24 okt, Buéa
25 okt, Kribi
26 okt, Kribi
27 okt, Kribi
28 okt, Douala

Woensdag 13 oktober – Maga

2004 Cameroon Tour / Rondreis Kameroen - Ottenga 30 sep 2004 - 30 okt 2004

woensdag 13 oktober 2004, Lake Maga, Kameroen

Op 08:00 uur gaan we op weg naar Pousse, het gebied van de Mousgoum. Er is weer gedoe omdat Ruth wil vertrekken, maar Jeroen wil eerst dat iedereen voldoende water bij zich heeft vanwege de enorme hitte. We gaan dan ook eerst opzoek naar water. Dit blijkt niet echt makkelijk te zijn. Uiteindelijk dan toch water gevonden, aangevuld met flessen limonade. Je moet in ieder geval genoeg kunnen drinken.

Eindelijk gaan we dan op weg. Eerst gaan we langs een aantal vissers die net de vangst hebben binnengehaald. Vrouwen zijn de vissen aan het schoonmaken. En wie zien we daar, de lijmsnuiver die we een dag eerder op de markt tegenkwamen. Hij blijft ons maar lastig vallen. Voor een van de groepsleden reden om hem van hem weg te duwen. Dit leverde meteen een worsteling op. De lijmsnuiver had de banden van Ton zijn fototoestel vast. Bij de worsteling die toen is ontstaan is ook het zakje lijm kapot gegaan, dus zowel Ton als zijn spullen zaten onder lijm. Gelukkig blijkt zijn fototoestel nog wel te werken. Al met al bijzonder vervelend. We zijn hierna dan ook maar snel weggegaan om naar de “casus obus” te gaan. Dit zijn traditionele, granaatachtige lemen hutten. Deze hutten worden door vrouwen gebouwd zonder dat er een geraamte gemaakt wordt. Ze zijn van de buitenkant voorzien van groeven die dienst doen als regengoot. Binnen is één grote ruimte waarin zowel de vrouw als haar dieren slapen. Bijzonder interessant om te zien.

Het paleis van de Lamidad is het volgende wat we willen bekijken. De buitenkant van het paleis is beschilderd met allerlei kleurige motieven. Helaas mogen we niet naar binnen. De Lamidad is een maand geleden overleden en er is nog geen opvolger gekozen. Voor het paleis zitten een aantal notabelen te wachten op…. Ja waarop eigenlijk? Omdat we niet naar binnen mogen bekijken we het dorpje maar. Er is in het dorp niet veel bijzonders te zien.

Tegen de lunch komen we weer in Maga aan. We lunchen bij een mamma. Ook deze lunch bestaat ook verse gegrilde vis en de bekende kip. Er wordt afgesproken om ook ’s-avonds hier te gaan eten. Een van de reisgenoten voelt zich niet echt lekker en denkt Malaria te hebben. Morgen gaan we weer naar Maroua, dus kan hij dan naar het ziekenhuis om zich op malaria te laten testen.

Na de lunch gaan we weer terug in het hotel. Helaas is er geen water, dus kan er geen wasje gedaan worden. Gelukkig is er na een uurtje weer water. Verder wat rondgehangen en gelezen. Heel relaxed. Aan het eind van de middag gaan we naar het hotel van jongens om een lekker biertje te drinken. Hierna gaan we gezamenlijk naar de mamma waar we die middag geluncht hebben. Het eten viel behoorlijk tegen. Het leek wel of we de restjes aten van de middag. Er was ook veel te weinig. Dit allemaal leverde wat heibel met de mamma op over de rekening. Jammer dat het zo eindigde. Je merkt erg dat ieder wel een slaatje wil slaan uit het feit dat er toeristen zijn. Het is echter allemaal zo doorzichtig dat het meer tegen hen werkt dan dat het een voordeel voor hen oplevert. We gaan dan eigenlijk ook met een kater naar bed.


Plaats een reactie

 

2004 Cameroon Tour / Rondreis Kameroen - Ottenga
Aantal reisverslagen:28
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:226
Laatste verslag:28 okt 2004
Reisduur:30 dagen
Reisperiode:van 30 sep 2004 t/m 30 okt 2004
Bestel een album van deze reis

De reisverhalen van Ottengas.reizen volgen

Ontvang een email zodra Ottengas.reizen een nieuw reisverslag schrijft.