Dag 12 inspanning & ontspanning

Zweden, Idre fjäll

Vandaag is het weer heerlijk weer, heel af en toe een wolkje en weer dik 30 graden. Goed vakantieweer! We begin met een echt vakantieontbijt...

Hier zijn de stoeltjesliften elke dag open dus dat kunnen we niet voorbij laten gaan. Ze gaan hier ook veel hoger! Ze gaan om 10u open dus dan staan wij ook klaar om te gaan. Er zijn drie stations, het middelste station zit op het park dus daar stappen we in. Het is adembenemend weer! Ondertussen app ik tante Gerda (W) een foto van het uitzicht. Die is hier al een aantal keer op wintersport geweest en kent het park alleen met sneeuw. Het restaurant waar zij een kerstdiner hebben gehad drinken wij zometeen koffie in ons tshirtje en korte broek!

Als we boven komen met de lift kunnen we nog een stuk door wandelen verder naar boven. Er komen hier van alle kanten skiliften aan. Alleen die van ons doet het! Als we helemaal boven zijn kunnen we zelfs Noorwegen zien liggen!! We zitten nu bijna 900 meter hoog. Ons park zit ongeveer op 650 meter.
Wederom is het weer prachtig! Uitgestrekte bossen en meren, je kijkt je ogen uit. Na een poosje wandelen gaan we naar beneden, we moeten nu eerst naar het onderste station en dan weer naar boven naar het middelste station waar we weer kunnen uitstappen.

Na de lunch gaan we even een stukje rijden, Jens slaapt even lekker onderweg. We rijden even naar Särna om te kijken bij de verzamelplek. Alle brandweerauto’s zijn weg plus twee helicopters. Verder staat er nog vanalles! We keren weer en even verderop gaat er een helicopter de lucht in met een zak er onder voor het water.
We stoppen langs de kant van de weg want we hadden een mooie stroomversnelling gezien, Jens wordt weer wakker en vindt het prachtig! Om weer even terug te komen op idyllische plekjes...Dit is er echt één! Maar hier kunnen niet zwemmen volgens Jens, dat is veel te gevaarlijk! Gelukkig zitten er genoeg strandjes langs dit water, dus hup weer de auto in. Ongeveer een kwartiertje vanaf het park is een een fijn strandje, hier blijven we de rest van de middag.

We snoepen blauwe bessen en drinken perensap, we zwemmen en Jens is heerlijk aan het spelen met verschillende kinderen.

Als we ‘s avonds aan het eten zijn staat er vlak bij het huisje een groot rendier! Dat is gaaf! We gaan gauw op de veranda eten:) Toch bijzonder dat zo’n beest zo dichtbij komt. Als ‘ie het zat is trekt het rendier een sprintje en rent zo langs ons huisje. Mooier afsluiter van de dag!

Douchen en naar bed!

Liefs Lau

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Weer een spectaculere dag

Oma Arends 2018-07-27 19:51:08
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.