Kaart is tijdelijk niet beschikbaar. Probeer later opnieuw.

Op de Camino Francés

Santiago de Compostela: heen en terug op de fiets 24 mrt 2018 - 30 jun 2018

donderdag 03 mei 2018, Estella, Navarra, Spanje

Het wonder is geschied

Nog maar eens. Sint-Jacobus helpt zijn naamgenoot-pelgrim echt wel, of heeft hij Sint-Antonius ingeschakeld, de specialist verloren voorwerpen? Feit is dat vanmorgen net voor het ontbijt, toen ik het bed nog even schikte, mijn telefoon van tussen de zwarte sprei op de grond schoof. Gisteren waarschijnlijk daar geraakt bij het uitkleden. En natuurlijk had ik niet genoeg gezocht. Gelukkig had ik mijn nummer nog niet kunnen blokkeren.
Goedgezind als een klein kind dat zijn geliefkoosd speelgoedje teruggevonden heeft, kon ik de fiets op.
 

Winter en herfst

Voor de middag liep de route door mooie landschappen met heel stille dorpjes, onder andere eentje met de naam Indurain. De beroemde renner met die naam zou uit deze streek komen. Ik weet nu waar hij getraind heeft.
Tegenspeler vandaag was het weer. Een ijskoude noorderwind pal van voor met een kracht van 5. Bij afdalingen moest ik bijtrappen of ik raakte niet vooruit. Nu viel dat wel allemaal op te lossen door een paar versnellingen lager te schakelen en wanneer ik al op de kleinste zat, wat extra te duwen. Ik ben ondertussen wel al wat gewend. Bij een temperatuur van 7 graden voelde het echt winters aan. En dan waren er tussenin nog enkele buien die dan weer een herfstgevoel gaven. Gelukkig was er de mooie omgeving om van te genieten.
 

Puente la Reina

Op het middaguur was ik in dit beroemd pelgrimsstadje met de even gekende 900 jaar oude stenen asymetrische boogbrug, die in opdracht van de koningin werd gebouwd voor de pelgrims. Hier komen de Aragonroute en de route over Roncevaux vanuit St. Jean-Pied-de-Port samen. Ik heb dus de Camino Francés bereikt. Een pelgrimsmenu heeft de honger gestild. .
 

Estella

Deze stad, even westelijk onder Pamplona, was mijn doel gisteravond. Er zou daar een telefoonwinkel zijn. Ondertussen niet meer nodig, maar enfin. Door de lange middagpauze en het bezoek aan Puente la Reina, kwam ik pas tegen vijven aan. De refugios, hostals en het hotel die ik aandeed waren al volzet. Dan maar naar de toeristische dienst. Die verwees me door naar een hostal midden in het historische stadsdeel, dat gerund werd door een oudere mevrouw. Daar zou nog wel plaats zijn, want er was geen Wifi. En inderdaad, ik ben weer onderdak en nu ik mijn telefoon terug heb, kan ikzelf zonder Wifi.

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Een goeie bewaarengel is onmisbaar voor een pelgrim
Fijn om te horen dat alles in orde gekomen is met je telefoon
Hopelijk draait de wind morgen en komt de zon er terug door
Goeie moed verder

Jef Yskout 03 mei 2018

Dat is wel heel grappig dat uw telefoon op dergelijke miraculeuze wijze terug verschijnt. Sterkte om verder te trappen! Nyree

Claes Nyree 03 mei 2018

We zullen St.Anthonius een centje geven als we zondag in Bree in de kerk zijn. En wie zoekt vindt en morgen zal het weer wel goed zijn want het geluk is met je. Goede nachtrust en een gezellig ontbijt en vele pelgrims op je tocht morgen. Mia Leen uit Reppel

De 3 van tante Mene en nonk Jaak uit Reppel 03 mei 2018

Wij zijn vandaag over het noorden van Spanje gevlogen en ik heb aan jou gedacht ( met een beetje medelijden toen ik de bergen zag en de vele wolken ook ). Maar gelukkig zijn er ook nog heiligen die aan je denken en je effectief helpen ;).
Echt spijtig dat we 1000 km van jou vandaan verblijven want anders kwamen we je even opzoeken. Je doet het fantastisch, houden zo!

Mieke 03 mei 2018

De gevreesde Pyreneeën hebben je niet kunnen tegenhouden. Verbaast ons dat?
Knap gedaan Jaak. Hopelijk komt de Spaanse zon ze snel door.

Paul Caes 04 mei 2018

Jaak,
Ik vind het schitterend uw reisverhaal zo te kunnen volgen - il lees het met zeer veel interesse - succes verder

Yannick 05 mei 2018

Plaats een reactie

 

Santiago de Compostela: heen en terug op de fiets
Aantal reisverslagen:64
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:447
Laatste verslag:10 jun 2018
Reisduur:98 dagen
Reisperiode:van 24 mrt 2018 t/m 30 jun 2018
Bestel een album van deze reis

De reisverhalen van Jaak.de.Fietser volgen

Ontvang een email zodra Jaak.de.Fietser een nieuw reisverslag schrijft.