Kaikoura

Nieuw-Zeeland, Kaikoura

Kaikoura
21.10.2017 - 23.10.2017

Onze laatste bestemming in Nieuw Zeeland is er één die moeilijker is te bereiken dan voorheen. Op 14 November 2016 heeft in dit gebied een aardbeving plaatsgevonden die veel van de infrastructuur heeft verwoest. Normaal komen veel toeristen direct aan vanaf de ferry in het noorden maar dat is momenteel niet mogelijk, de weg is weg. Daarom moet iedereen via het zuiden, de verwoesting is nog altijd goed zichtbaar en er is heel veel oponthoud omdat er nog altijd met man en macht gewerkt wordt het dorp voor het toeristenseizoen beter bereikbaar te maken. Dat het gebied onrustig is merken we zelf ook, een aardbeving van een seconde of 10 - volgens de lokalen schaal 5, de sterkste na november vorig jaar. Een rare gewaarwording als je wereld even trilt....

In Kaikoura draait alles om marine wildlife. Elke dag dat we hier zijn staat in het teken van een ander dier. Tijdens onze whale watch besteden we veel tijd bij een bultrugwalvis die druk met zijn staart op het water slaat. We snorkelen met de dusky dolphins op open zee, deze dolfijnensoort is erg speels en reageert op ons geluid en rondjes draaien. Het doet ons denken aan de maniertjes van een kat. En de laatste dag zijn we op zee voor de albatros en andere zeevogels.

Daarna is het tijd om terug richting Christchurch te rijden en zit onze maand Nieuw Zeeland er al weer op. Wat een prachtig land is dit! We hebben 5.850 kilometer door dit land getuft in onze Toyota Corolla en de meest prachtige en wisselende landschappen gezien.

De volgende bestemming is Bora Bora waar we via Tahiti heen vliegen. De klok gaat 23 uur terug (terwijl het maar 5 uur vliegen is) en we passeren de datumgrens. Dit betekent 17.15 uur op 24 oktober vertrekken van Auckland en 23.05 uur aankomen op Tahiti op 23 oktober (tijdreizen dus ;)).

Wij hebben heel veel zin in deel 3 van onze wereldreis! Iedereen bedankt voor de leuke reacties tot nu toe. :)

Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Heus niet jaloers.. Man, wat een mooie dingen maken jullie mee. Waanzinnig om een beetje mee te mogen genieten. Veel plezier tijdens de tijdreis, alweer iets wat jullie kunnen doen wat niet aan velen besteed is.

Ilse 2017-10-24 21:38:40

Weer mooie foto's en wat is het daar mooi. Lekker verder genieten!

Herman en Ali 2017-10-24 22:17:32

Ik val in herhaling wat mooi daar!

Fred 2017-10-24 22:27:13

Geweldig! Wat een belevenissen weer xxx

Corrie 2017-10-24 22:33:03

Prachtige reis zeg! Schitterende foto's. Hoewel, Erwin in een wetsuite krijg ik helaas niet meer van mijn netvlies ;-)

Maarten 2017-10-24 23:38:59

Eendjes voeren:! Heeft Erwin nog veel: 'I'm an Albotross' gezongen?

Brian 2017-10-25 07:14:59

Geen "Back to the Future" maar meer "Jump to the Past"

Klaas Jut 2017-10-25 17:08:10

Schitterende foto's weer! Jullie stralen:) kus

Hélène 2017-10-26 06:00:49

prachtig ! ik mis wel die lieve pandas ;-)) datumgrens , GEWELDIG van het weekend gaan we de winter tijd in :-)) genieten maar liebe leute xxx

Venny en Olav 2017-10-27 14:30:46
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.