Hoppa, ik lag nog heel diep te slapen maar precies vandaag, als ik diep inslaap lig, willen we op tijd ons bed uit.. we gaan vandaag lekker op pad!
Om 7.45u ga ik me klaarmaken voor ons uitje en Joop gaat zich klaar maken ineen boodschap te doen.. Elena komt ook naar de toiletten als ik klaar ben. Mevrouw is alweer wakker, de rest van de kinderen liggen allemaal nog in een diepe slaap. Wat heerlijk hè 😍 het is 22 graden en het belooft een warme dag te worden.
Als het ontbijt er is moeten de kids uit bed we gaan eten en daarna met de auto richting Milaan. Eerst 35 minuten met de auto die zetten we in een parkeergarage bij de metro. €1,50 per dag parkeren daar, dat is goed te doen. Dan met de metro 10 haltes. In de metro is het heerlijk koel, buiten is het al 29 graden. Als we het metro station uit lopen staan we pal voor de kathedraal de meiden maken grote ogen en ik hoor Amelia “waauuww!!” Zeggen. Wat onwijs mooi! We zijn precies op tijd voor ons “tijdslot” een meneer begeleid ons naar de juiste ingang in zijn beste Nederlands 😂 hij probeert het in orderbevestiging heel goed! Eerst wordt mijn tas gecontroleerd dan kunnen we onze kaartjes scannen en gaan we meteen een trap op.. de trap bestaat uit steeds 3 a 4 tredes en dan weer een bocht.. in totaal ongeveer 230 tredes. Amelia loopt uiteindelijk voorop. Ik hoor al een paar kinderen klagen phoe ik voel mijn benen, oh wat is het warm! Hahaha 😜 Amelia hoor ik niet, ik vraag of het goed gaat, ze gaat als een speer naar boven en opeens hoor ik “ik ben er al!!” Haha ze liep zeker 5 trappen voor op mij. Elena liep voor mij en begint ook wat harder te lopen! Yes we zijn er WoW wat een uitzicht. We zijn op het dakterras van de kathedraal. We kunnen van boven de kathedraal bekijken heel tof! Het is ook erg warm Daan zoekt overal snel de schaduw op hahaha 😂
Toen we beneden kwamen liepen we het kerkdeel binnen. Ook daar was het erg mooi en iedereen heeft een kaarsje gekocht om te branden voor degene die we missen ❤️
Ik moest in de kerk iets over mijn schouders, dat had ik eerst buiten al maar ik zag mensen die nog bloter gekleed waren dan ik dus deed ik het ook weer uit. Binnen moest het wel dus de meiden en ik trekken braaf een shirt aan.. is het alleen voor mij, de kinderen mochten gewoon met blote schouders.
Buiten hebben we nog wat winkels bezocht, de kinderen hebben vakantiegeld van opa Gerard gekregen en daar hebben ze souveniertjes van gekocht. We vonden ook weer een winkeltje met heerlijk Italiaans ijs dus dat moesten we ook weer proeven natuurlijk. Jammie!!
Op het plein van de kathedraal hebben we nog duiven eten gegeven ze kwamen op onze handen zitten! Dat was wel erg leuk en in het begin ook een beetje spannend 😉
Daarna gaan we weer terug richting de camping, eerst met de metro en dan de auto weer in. We kwamen zo warm terug dat we snel onze zwemkleding aan trokken en nog even gingen plonsen in het meer! Daar kwamen we natuurlijk ook weer vriendjes en vriendinnetjes van de camping tegen dus het begon met een watergevecht en vervolgens werd er druk gerend, gestoeid en zelfs gedanst in het water. Amelia begint lekker onder water te zwemmen, ze is flink aan het oefenen. Als ze zo door gaat heeft ze volgend jaar haar A en B diploma wel 🤩
Terug bij de camping gaat Daan weer lezen en Amelia en Julia gaan douchen Joop en ik bereiden het eten voor en vervolgens gaat Joop koken en ik ga met Elena de afwas doen. Dan gaat ook Elena nog snel even douchen want dan kunnen ze vanavond lekker lang blijven spelen op de camping. Als we net klaar zijn met eten komen er alweer vriendjes aan de tent de kinderen ophalen, even snel iedereen in spuiten met anti mug spray en hups weg zijn ze weer! Veel plezier allemaal!!
Joop en ik ruimen de tafel op en gaan ook even douchen. We hebben een douche gevonden die het vrij lang blijft doen als je de knop indrukt, dus nu gaan we steeds weer in die zelfde douche.
Het is nog steeds 28 graden buiten dus lekker warm en donker, in het donker vind ik het leuk om over de camping te lopen dus dat hebben we saampjes gedaan.. even kijken naar alle tenten en caravans, ze zijn bijna allemaal leuk versiert met mooie of gekleurde lampjes. Als je stil bent en luistert, hoor je overal gezellig geroezemoes.. heerlijk om naar te luisteren. Ik ben echt enorm aan het genieten van onze fijne vakantie 😃
Elena doet vandaag ook mee jachtseizoen spelen met de andere kinderen en als ze netjes om 22u bij de tent komt met Amelia willen ze beiden echt nog niet naar bed het was zoooo gezellig!! Nou vooruit nog een half uurtje dan! Daarna snel tandenpoetsen en naar bed. Daan en Julia mogen vandaag tot 23.45u latertje. Joop en ik zijn al klaar voor bed en wachten nu tot Daan en Julia komen. Ik schrijf mijn verslag nog even af en Joop zit even op zijn telefoon.
De anti muggen spray lijkt op zich wel te helpen er komen nauwelijks bulten bij de laatste dagen.. wat een lelijke plekken hebben we van de muggen gekregen zeg.. bah! En sommige blijven jeuken.
Ik ga nu lekker naar de slaaptent verhuizen, nog even m’n muggenbeten insmeren en dan ook nog even op mijn telefoon voor ik ga slapen.
Ciao Ciao allemaal!
Geschreven door Elises.adventures