Hieper de Piep, er is een 63 geworden vandaag. Geen luierdag op de camping, maar tijd voor wat active!!
Zoals vermeld gaan we vandaag op de fiets naar Colmar. Het Franse fietsnetwerk is best uitgebreid maar af en toe is het lastig om de bordjes te vinden, soms links dan weer rechts van de weg. Ook is het zoeken waar je mag fietsen, soms op de weg maar meestal op wat wij het trottoir noemen. Er is dan aangegeven dat je er zowel mag fietsen als wandelen. Kom je een bushokje tegen dan moet je er achterlangs fietsen.
Onderweg zien we vele fietsers zoeken naar de weg of waar je mag fietsen en waar niet.
Affijn, we zijn aangekomen in het centrum van Colmar. Nu eerst koffie en wat lekkers erbij, Janneke kiest een soort cake met frambozen en de jarige een heerlijk broodje met stukjes chocolade erin. Lekker!
We parkeren de fiets op een strategisch punt zodat we die weer terug kunnen vinden. Even van een plattegrond een foto gemaakt, heerlijk toch zo'n mobiele telefoon met camera.
Het oude centrum van Colmar is prachtig en er zijn volop toeristen. Het ene pand is nog mooier dan de andere. We bezoeken een overdekte markt en gaan daarna naar "Petite Venise" ofwel Klein Venetië.
Hier woonden vroeger vissers en schippers nabij de rivier Lauch.
Klik, klik hoor je om je heen, wellicht het meest gefotografeerde plekje van Colmar. Erg mooi en we genieten volop.
Er rijden vele toeristen treintjes door het centrum.
Na een tijdje strijken we neer op een terrasje voor wat drinken. Proost jarige!
Na een paar uur hebben we genoeg van Colmar en gaan weer terug naar de camping, maar dat valt niet mee om de weg terug te vinden. Uiteindelijk gaan we richting Truckheim, Wintzenheim terug naar Euguisheim en zijn blij als we op een bankje in het centrum kunnen zitten.
Euguisheim is een prachtig dorpje en niet overspoeld met toeristen.
Op de camping rusten we lekker uit in de schaduw het is warm.
Na een glas wijn frissen we ons op en gaan dan lopend het dorpje in en genieten van de prachtige smalle straatjes en huizen. We vinden een hotel-restaurant en het terras is al goed gevult.
Hier gaan we eten, Janneke een soort van beenham en John een entrecote.
Super lekker allemaal.
Na afloop praten we nog met een echtpaar uit Melbourne (Australië) die 9 weken door Europa touren en die nog een cruise hebben gedaan in de Middellandse Zee. En nog wel op de Oosterdam van de HAL.
Moe maar voldaan komen we weer terug op de camping en kunnen nog steeds buiten zitten. Janneke en glas wijn en John een whisky. Een mooie afsluiting van de dag.
Stand: rustdag voor de Fiat.
Gefietst: 30,5 km
Gewandeld: 9811 stappen, 6.76 km
Geschreven door Cruise.camper.fiets