Dag 18 en 19

Frankrijk, Pontaubault

Dinsdag dag 18
Zoals beloofd eerst naar de bakker gefietst voor een lekker vers broodje.
We gaan vandaag richting Carnac. Naar de Megalieten van Carnac!
De zijn dus weer van die stenen of menhirs van ca. 6000 jaar oud. Alleen hier bij Carnac staan er wel veel meer. Mooi ritje weer die kant op en al vlot vinden we de locatie en kunnen de camper ook nog redelijk vlot kwijt. Even een rondje gelopen en wat foto's gemaakt maar verder is er ook weinig aan . Verder maar weer. We hebben geen zin om er een lange dag van te maken dus vinden we een camping in het plaatsje Piriac su Mer vlak bij een strandje en gaan daar nog lekker ff naar toe voor een duik in de zee. Eten maken we vandaag weer bij de camper dus een rustig dagje zeg maar.

Woensdag , dag 19
Vandaag willen we gaan kijken in Saint Nazairre.
Hier staan een paar belachelijk grote bunkers uit de tweede wereld oorlog.
Inderdaad als je op de plaats aankomt weet je niet wat je ziet, een echt gigantisch betonnen bouwerk aan de haven. Dit was zeg maar een boothuis voor de vloot onderzeeërs van de duitsers. 14 stuks konden ze er kwijt! Het dak is van 2 x 3mtr. dik gewapend beton!
Onvoorstelbaar als je het ziet. Ook verbazen we tijdens deze vakantie ons erover wat er in de oorlogs jaren is gebouwd aan bunkers , stellingen en dit soort dingen. Dit was al lang voor dat de Duitsers de oorlog zijn begonnen gepland en voorbereid dat kan niet anders.
Aan de overkant van de haven staat nog 1 grote bunker . Hier hebben de Fransen een oude opgeknapte onderzeeer van de Franse marine in liggen en deze kan je bezoeken. Dat hebben wij dus gedaan. Heel mooi ook weer!
Na deze middag gaan we de bus maar weer een beetje naar thuis sturen.
We rijden weer een stuk naar het noorden en vinden in de buurt van Mont st Michel in het plaatsje Pontaubault weer een simpele camping , maar voor ons perfect. Biertje , eten , bakkie doen en verhaal schrijven.
Voor morgen heb ik nog een wandeling bedacht, we gaan het wel zien.
Wordt vervolgd..

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

hebben daar ook hunebedden zeg veel beton

martin 2022-07-28 10:50:22

Nou bedankt maar weer voor de mooie foto s en je reisverslag. Zo maken wij ook nog een mooie vakantie. En jij maakt hem tweemaal, eerst echt n later als je het lallemaal op schrijft. Nou voorzichtig op de terugreis. Oma en Opa

Opa koolhaas 2022-07-28 15:24:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.