Dag 12 , woensdag , 25 graden
Op tijd eruit want we gaan vandaag weer op pad!
Zoals gezegd hebben we gister het meeste al ingepakt dus nadat ik een paar verse stokbroodjes heb gescoord kunnen we ontbijten , de stoelen inpakken , vuilwater aftappen en dan gaan we weer!
Op naar weer een nieuw avontuur! Dit keer gaat de reis naar de meest bezochte bezienswaardigheid van Frankrijk , de abdij van Mont st. Michel.
Hiervoor gaan we dus weer een stukje terug naar het oosten en dit is ook bijna de grens van Normandie en Bretagne. Na een ritje van ongeveer twee uur komen we aan bij de abdij.
Als je aan komt rijden torent de abdij al hoog boven de weilanden uit en met de zon erop is dat een prachtig gezicht.
Inderdaad de meest bezochte plek van Frankrijk lijkt te kloppen...wat een mensen.
Ik vrees het ergste om de camper niet kwijt te kunnen maar dat valt alles mee. Er is een speciale camper parkeerplaats waar je zelfs 24 uur mag blijven staan ( als je betaald hebt natuurlijk )We volgen de mensen massa maar en worden met shuttle bussen tot vlak bij de abdij gebracht.
Omdat de abdij een stukje in zee staat was hij vroeger alleen te bereiken bij laagwater, dan viel de weg droog zeg maar. In 2015 is er een nieuwe weg op palen gemaakt waardoor je er nu de gehele dag naar toe kunt.
Het is veel groter als ik mij had voorgesteld en binnen de muren van de abdij is het een stadje op zich. Nu is alles eet-tentjes en souveniers winkeltjes rondom de grote kerk.
Maar zo ontzettend druk dat we niet heel veel tijd besteed hebben binnen de muren en zijn lekker terug gaan lopen ipv met de shuttle bus.
Eenmaal terug bij de bus eerst nog even uitblazen in de schaduw , want het was toch wel weer een pittig stukje lopen. De stappeteller staat alweer op ruim 12000 stappen vandaag.
Ook hier vertrekken we maar weer en wel naar een plaatsje vlak voor st. Malo wat we morgen willen bekijken. Dit keer staan we weer op een grote CP met meer dan 100 plaatsen en dus nog plek zat. Zo tijd om de blog weer eens bij te werken en vandaag maar op tijd naar bed.
Dag 13 , Donderdag, 22 graden.
Vandaag starten we met een rondje over het strand. De CP is op 100 mtr. van het strand en Simone wil ook hier nog wat " schatten van de aarde " scoren. Hier zijn weer veel oesterschelpen te vinden. Nadat we de camper weer voorzien hebben van vers water en al het vieze water weer te hebben geloosd gaan we via een mooie omweg langs de kust naar onze bestemming vandaag, Saint Malo.
Saint Malo is van oudsher een stad waar zeerovers zich ophielden. Die beroofden de Hollandse en Engelse koopvaardijschepen die door het Kanaal voeren.
Het oude centrum is heel mooi en compleet om-muurd met een hele dikke muur waar je dus overheen kunt lopen. Verder is het nu heel touristisch met veel restaurants en souvernier winkels. Het was ff zoeken maar we raakten de camper op 20 min. lopen van het centrum kwijt.
De stad is inderdaad heel mooi met grote poorten en op alle hoeken torens met uitkijkpunten. Hier ook weer die zee die zich heel ver terugtrekt waardoor een paar eilandjes vlak voor de stad ook bereikbaar worden. Heel mooi!
Na een paar uur gelopen te hebben ploffen we neer op een terras en eten een zgn. Gallette. Dat is eigenlijk niks meer als een pannekoek met hartig beleg, lekker hoor!
Als toetje scoren we een paar tentjes verder een ijsje , ook weer lekker!
We hebben het wel gezien en gaan richting de camper maar komen ook nog langs een reuzenrad en ja daar moeten we ook nog wel ff in natuurlijk!
Ik heb contact met een camping een uur verderop en zij hebben nog plek voor 1 nacht dus daar staan we nu. Een echte familie camping met alles erop en eraan, wel een beetje rumoerig dus vroeg slapen zit er niet in..
Morgen verder naar onze volgende stop waar we weer wat langer blijven, denk ik..
Wordt vervolgd..
Geschreven door Crafter-travelss.avonturen